Bezpieczna depilacja brazylijska

bikini-1395606_640

Okolice intymne, mimo iż przez znaczną większość czasu pozostają ukryte pod ubraniem, nie powinny zostać zapomniane podczas codziennej pielęgnacji. Idealnie gładka skóra oraz elegancka bielizna potrafią zdziałać cuda, dodając każdej kobiecie pewności siebie i podnosząc jej poczucie wartości. Biorąc jedna pod uwagę szczególną delikatność skóry okolic intymnych, warto zdecydować się na profesjonalne metody usuwania zbędnego owłosienia.

Lato to idealny okres, aby wypróbować depilację brazylijską. Nada się zwłaszcza dla kobiet, które zdecydowały się wyjść na plażę w mocno wykrojonym kostiumie kąpielowym. Depilacja brazylijska kusi wiele kobiet, jednak zwykle niesie za sobą obawy związane z intensywnością bólu. Depilacji brazylijskiej nie powinno się wykonywać samemu. Słusznym rozwiązaniem będzie natomiast wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Kompetentna obsługa, cechująca się taktem i dużym doświadczeniem sprawi, że klientki mogą poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Usuwanie owłosienia z okolic bikini odbywa się za pomocą depilacji woskiem. Aby odpowiednio się do niego przygotować, należy unikać golenia przez około dwa tygodnie, tak aby włoski osiągnęły długość co najmniej jednego centymetra. Nie mogą być z kolei dłuższe niż półtora centymetra. Należy również pamiętać o kwestiach estetycznych i zadbać o higienę osobistą bezpośrednio przed zabiegiem.

Wosk, potrzebny do zabiegu, powinien być dobrze przygotowany i odpowiednio podgrzany. Można to osiągnąć tylko dzięki właściwemu doświadczeniu co stanowi kolejny powód, przemawiający za tym, by zabieg wykonywać jedynie w salonie kosmetycznym. Zbyt mocno rozgrzany wosk może bowiem w łatwy sposób doprowadzić do poparzeń skóry. Sama kwestia zrywania wosku wraz z włoskami również wymaga precyzji. Należy bowiem odczekać odpowiednią chwilę po nałożeniu wosku, aby móc zerwać go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Depilacja brazylijska charakteryzuje się pozostawieniem gładkiej skóry na całej powierzchni okolic intymnych. Klientki mogą jednak decydować się na bardziej urozmaicone rozwiązania. Kosmetyczka może pozostawić włosy, które będą układały się w kształt trójkąta, strzałki, diamentu, gwiazdki, serduszka czy cienkiego paseczka, symbolizującego francuską elegancję.

Depilacja okolic bikini to świetne rozwiązanie dla kobiet, które lubią czuć się zadbane i eleganckie. Warto jednak zrezygnować z amatorskich sposobów na rzecz wizyty w salonie, ze względu na korzystniejsze efekty i odpowiednią pielęgnację skóry.