Biżuteria nazębna – dlaczego warto w nią zainwestować?

Biżuterię nazębną wykorzystują osoby posiadające piękny uśmiech i zdrowe zęby. Z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność wśród polskiego społeczeństwa. Obecnie jest uznawana za jedno z bardziej luksusowych dodatków.

Biżuteria nazębna występuje najczęściej w formie małych kryształków stworzonych z drogocennych kamieni, które są naklejane na szkliwo. Mogą być tworzone w różnych wzorach, kształtach i kolorach. Często biżuteria jest wykonywana z białego lub żółtego złota. Proces mocowania i zdjęcia biżuterii nie pozostawia śladu po ingerencji stomatologicznej.

Ozdabianie uzębienia ma służyć przede wszystkim podkreśleniu własnej indywidualności oraz zdrowego i zadbanego uśmiechu. Obecnie biżuteria nazębna jest codziennym atrybutem tak jak pierścionki czy kolczyki. Umiejscowienie błyskotek na szkliwie przynosi ciekawy efekt estetyczny wśród osób zainteresowanych.

Ozdoby przyklejane do zębów nie generują wielkich kosztów. Wszystko zależy od tego, z jakiego tworzywa są one wykonane. W przeciwieństwie chociażby do tatuaży, jest to dekoracja ciała, która jest bezbolesna i łatwo można ją usunąć. Decydują się na nią osoby mające białe i zadbane zęby. Ponadto odpowiednio dobrana biżuteria pozwala na wyeksponowanie uśmiechu.

Zabieg, podczas którego zakładana jest ozdoba trwa 15 minut i jest bezbolesny. Co więcej, biżuteria może się trzymać na zębach nawet przez kilka lat. Warto również wiedzieć, że można ją wymienić w dowolnej chwili bądź całkowicie usunąć. Ponadto po założeniu biżuterii należy wystrzegać się lodów i zimnych napojów gazowanych. Po każdorazowym usunięciu biżuterii powierzchnia zęba jest polerowana i dodatkowo wzmacniania lakierem fluorowym.

Ozdoba zawsze powinna być zakłada przez profesjonalistę. Stomatolog zapewni bezpieczne umiejscowienie oraz uchroni zęby przed uszkodzeniem. Dlatego tak ważny jest dobry wybór gabinetu, w którym będzie podejmowane działanie. Więcej na temat zabiegów stomatologicznych i stomatologii estetycznej można znaleźć na stronie http://www.centrumstomatologii.pl/.