Czas na przeciwsłoneczne okulary!

Lato jest okresem, w którym szczególnie korzystamy z dobrodziejstwa, jakim są przeciwsłoneczne okulary. Jednak ich wybór jest zawsze wybitnie kłopotliwy. Nie wszyscy bowiem potrafią dobrać odpowiedni kształt okularów do kształtu twarzy. Warto więc udać się do salonu optycznego, gdzie zapewne znajdzie się ktoś, kto udzieli nam profesjonalnej porady w sprawie kształtu i wielkości okularów. Jak nie popełnić modowej gafy i wyglądać dobrze?

Kultowe modele okularów

Większość ludzi, gdy słyszy o kultowych modelach przeciwsłonecznych okularów w większości myśli o Aviatorach. I bynajmniej nie jest to błąd. Są to jedne z najbardziej popularnych i nigdy nie wychodzących z mody rodzajów okularów. Ich zaletą jest zdecydowanie to, że pasują praktycznie do każdego typu twarzy. Ich szkła co prawda są naprawdę duże i zasłaniają sporą część buzi, jednak można przecież wybrać model z mniejszym rozmiarem szkieł. Kolejnym modelem, który od wielu lat nie odchodzi do lamusa są okulary przeciwsłoneczne https://heppin.com/okulary_przeciwsloneczne_dodatki_k-185.htm Wayfarer, które swoją sławę zawdzięczają filmowi „Śniadanie u Tiffaniego”. Podobnie, jak Aviatory są to okulary typu unisex, a ich kształt jest również uniwersalny, dlatego po dobrym dopasowaniu rozmiaru powinny pasować do każdego typu twarzy. Świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Bardzo podobne do Wayfarerów są tak zwane Clubmastery, które posiadają lżejszą dolną oprawę. Pojawiają się między innymi na twarzy Tima Rotha w filmie „Wściekłe Psy”. Są nieco mniejsze i bardziej eleganckie, dlatego świetni będą pasować do twarzy o mniejszych gabarytach. Skoro mowa o kultowych okularach, nie można zapomnieć o legendarnych już Lenonkach, które swoją popularność odzyskały po premierze filmów z Harrym Potterem. Te okrągłe szkła idealnie pasują do prostokątnych twarzy. Stanowczo odradza się je kobietom o okrągłych buziach.

Na chłodniejsze wieczory

Lato ma to do siebie, że w ciągu dnia jest niezwykle gorąco, a wieczorem temperatury często sięgają nawet poniżej 10 stopni. Czasami zdarza się również, że ubrane w rano w piękną, lekką i zwiewną sukienkę, nie mamy czasu przebrać się przed wieczornym ogniskiem czy innym plenerowym spotkaniem z przyjaciółmi. Warto wtedy zaopatrzyć się w pończochy https://heppin.com/rajstopy_ponczochy_bielizna_damska_k-187.htm, które stanowią świetną alternatywę dla rajstop. Są także o wiele seksowniejsze i zapewne podniosą Twoją samoocenę i sprawią, że poczujesz się lepiej. Pozytywnie zadziałają również na Twojego partnera. Możesz wybrać model samonośny lub przypiąć je do paska. W obu przypadkach zapewne nie pożałujesz zamiany rajstop na seksowne pończochy!