Czerwona sukienka na wesele – hit czy kit?

Czerwień wzbudza wiele kontrowersji, zwłaszcza jeżeli chodzi o kobiece stroje. Sukienki w tym kolorze są przyczyną podziwu, zazdrości, zawiści, a czasem wręcz niechęci. Wszystko zależy od okoliczności, towarzystwa oraz wydarzenia, na które wybierana jest kreacja.

Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od uroczystości, na której ma zamiar pokazać się kobieta. W sytuacjach biznesowych, nawet gdy jest to bankiet lub bal, raczej stawia się na ciemne kolory, bardziej eleganckie, niż na wyraziste i mocno wyróżniające się z tłumu. W tym przypadku większą wagę przykłada się do dodatków i odpowiednio dobranego makijażu.

Natomiast czerwone sukienki na wesele są powodem wielu sporów. Zakłada się, że na tę uroczystość pasuje tak naprawdę wszystko, jednak i tutaj trzeba bardzo uważać wybierając fason czy kolor sukienki. Nie chodzi tylko o to, aby nie przyćmiewać urodą panny młodej, ale przede wszystkim o wpasowanie się do założeń wesela.

W zależności od stylu czy kultury, w jakiej funkcjonują lub zostali wychowani młodzi, należałoby uszanować narzucone zasady. Na tematyczne wesele, np. w stylu Hollywood, nikt nie odczyta za niewłaściwe włożenie krwisto-czerwonej sukienki, upiętej i podkreślające biust lub/i pośladki. W końcu wiele osób ubranych będzie w podobnym stylu i z pewnością nikt nie uzna tego za oznakę braku szacunku czy chęć wyróżnienia się.

Za nieodpowiednie natomiast może zostać uznane wybranie wystawnej, kosztownej i roznegliżowanej kreacji w intensywnym kolorze, gdy sama uroczystość ma być skromna, a stroje raczej proste. Wówczas można nie tylko zrazić do siebie towarzystwo, samemu się ośmieszyć, ale przede wszystkim obrazić młodą parę.

Jednak czerwień sama w sobie ma wiele z bogactwa i odwagi. Dlatego na wybór takiej sukienki decydują się pewne siebie i świadome swojego ciała kobiety, które samą swoją postawą wzbudzają szacunek i zazdrość innych pań na sali podczas bankietu czy wesela.

Sukienki wieczorowe 2018 to szeroki wachlarz krojów i kolorów. Właściwie wszystko zależy od tego, jaki efekt kobieta chce uzyskać oraz na jaką okazję wybiera kreację.