Czerwona sukienka na wesele – hit czy kit?

Czerwień wzbudza wiele kontrowersji, zwłaszcza jeżeli chodzi o kobiece stroje. Sukienki w tym kolorze są przyczyną podziwu, zazdrości, zawiści, a czasem wręcz niechęci. Wszystko zależy od okoliczności, towarzystwa oraz wydarzenia, na które wybierana jest kreacja.

Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od uroczystości, na której ma zamiar pokazać się kobieta. W sytuacjach biznesowych, nawet gdy jest to bankiet lub bal, raczej stawia się na ciemne kolory, bardziej eleganckie, niż na wyraziste i mocno wyróżniające się z tłumu. W tym przypadku większą wagę przykłada się do dodatków i odpowiednio dobranego makijażu.

Natomiast czerwone sukienki na wesele są powodem wielu sporów. Zakłada się, że na tę uroczystość pasuje tak naprawdę wszystko, jednak i tutaj trzeba bardzo uważać wybierając fason czy kolor sukienki. Nie chodzi tylko o to, aby nie przyćmiewać urodą panny młodej, ale przede wszystkim o wpasowanie się do założeń wesela.

W zależności od stylu czy kultury, w jakiej funkcjonują lub zostali wychowani młodzi, należałoby uszanować narzucone zasady. Na tematyczne wesele, np. w stylu Hollywood, nikt nie odczyta za niewłaściwe włożenie krwisto-czerwonej sukienki, upiętej i podkreślające biust lub/i pośladki. W końcu wiele osób ubranych będzie w podobnym stylu i z pewnością nikt nie uzna tego za oznakę braku szacunku czy chęć wyróżnienia się.

Za nieodpowiednie natomiast może zostać uznane wybranie wystawnej, kosztownej i roznegliżowanej kreacji w intensywnym kolorze, gdy sama uroczystość ma być skromna, a stroje raczej proste. Wówczas można nie tylko zrazić do siebie towarzystwo, samemu się ośmieszyć, ale przede wszystkim obrazić młodą parę.

Jednak czerwień sama w sobie ma wiele z bogactwa i odwagi. Dlatego na wybór takiej sukienki decydują się pewne siebie i świadome swojego ciała kobiety, które samą swoją postawą wzbudzają szacunek i zazdrość innych pań na sali podczas bankietu czy wesela.

Sukienki wieczorowe 2018 to szeroki wachlarz krojów i kolorów. Właściwie wszystko zależy od tego, jaki efekt kobieta chce uzyskać oraz na jaką okazję wybiera kreację.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.