Czy warto uczyć się angielskiego?

Nauka języków jest bardzo popularna. Niemalże wszyscy chodzą do szkół językowych lub na kursy. Zazwyczaj stawiają na angielski. Dlaczego?

Językowy galimatias

Angielskiego uczymy się już w szkole podstawowej. Zafascynowani i pełni motywacji poznajemy nowe słówka i zwroty. Później z biegiem lat, wciąż zgłębiamy jego tajniki w szkole średniej i na studiach. Ale czy naprawdę możemy wtedy powiedzieć, że znamy go perfekcyjnie i że komunikacja w języku angielskim nie stanowi dla nas żadnego problemu?

Nowy rok to idealny czas na stworzenie listy postanowień i marzeń, które będziemy chcieli zrealizować. Jeżeli chcesz doszlifować swoje umiejętności z j. angielskiego i władać nim tak perfekcyjnie jak językiem ojczystym, to już teraz warto pomyśleć o dobrej szkole językowej.

Czy naprawdę powinniśmy znać angielski?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ten język rzeczywiście jest potrzebny. I tutaj od razu trzeba zaznaczyć, że tak. Dlaczego?

Po pierwsze, znajomość angielskiego to obowiązkowy punkt w CV i dzięki niemu staniemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Nawet jeżeli szukamy zatrudnienia na niższym stanowisku i myślimy, że liczą się podstawowe umiejętności praktyczne i wykształcenie, to musimy wiedzieć, że to naprawdę nie wszystko. Znając angielski chociażby na poziomie komunikatywnym, możemy otworzyć sobie drzwi na nową karierę albo zwiększyć swoje szanse na awans.

Po drugie, wakacje za  granicą staną się przyjemniejsze. Będziemy potrafili porozumieć się ze wszystkimi i tym samym poznać nowe osoby i zawrzeć naprawdę ciekawe znajomości. Tym językiem posługują się ludzie praktycznie na całym świecie i obecnie jest to jeden z kilku najpopularniejszych języków komunikacji.

Po trzecie, poszerzymy swoją wiedzę i umiejętności w wielu dziedzinach. Popularne serwisy informacyjne, tutorial’owe czy nawet portale społecznościowe są prowadzone właśnie w tym języku. Nie będziemy musieli czekać na polskie wersje serwisów czy stron internetowych. Pierwsi dowiemy się o ważnych informacjach ze świata, a także o najnowszych trendach czy technologiach etc. Będziemy na bieżąco we wszystkich dziedzinach.

Szkoła językowa

Najlepsza szkoła językowa to taka, w której oprócz suchej wiedzy i miliona słówek do przyswojenia, będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności w praktyczny sposób, czyli poprzez konwersację. Z naszymi wskazówkami zostaniesz mistrzem tego języka, a komunikacja za granicą będzie dla Ciebie tak prosta jak nigdy przedtem.