Depilacja bikini – współczesny obowiązek

bikini-1171318_640

W dzisiejszych czasach depilacja jest obowiązkowa. U kobiet dopuszcza się posiadanie włosów jedynie na głowie oraz w postaci brwi i rzęs. Nogi, pachy, twarz, okolice bikini… We wszystkim zaobserwować możemy trend minimalizowania zbędnego owłosienia. Co ciekawe, depilacja wszystkich obowiązkowych części ciała nie musi wcale pochłaniać wielu godzin w ciągu tygodnia.

Nadeszło lato…

A wraz z nim krótkie spodenki, topy i bikini, które tak często zakładamy. O ile w czasie zimy możemy przymknąć oko na niektóre zabiegi, o tyle latem niemal każdego dnia musimy troszczyć się o gładką skórę bez zbędnego owłosienia. Na szczęście nie musimy spędzać co drugiego dnia na depilacji, ponieważ przemysł kosmetyczny wychodzi nam naprzeciw. W salonach kosmetycznych możemy zapewnić sobie dokładną i, co najważniejsze, długotrwałą depilację.

Wyższość wosku nad maszynką

Faktem jest, że golenie okolic intymnych klasyczną maszynką jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, jednak jest też zabiegiem krótkotrwałym. Wymaga powtarzania zabiegu niemal co drugi dzień. Dzięki wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym, zaoszczędzimy wiele czasu, ponieważ efekt woskowej depilacji utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Oczywiście, jest to zabieg nieco bolesny, ale jest to ból krótkotrwały, zdecydowanie warty efektu.

Salony kosmetyczne oferują przede wszystkim dwa rodzaje wosków: twardy i miękki. Wosk miękki zrywa się za pomocą pasków fizelinowych, pod kątem 40 stopni. Odrastające włoski są słabsze, cieńsze i jaśniejsze. Ten rodzaj depilacji idealnie nadaje się do stref intymnych. Podobnie jak wosk twardy, który wiele kobiet określa jako mniej bolesny. Polega on na tym, że bezpośrednio na ciało rozprowadza się wosk rozgrzany do temperatury 45 stopni. Ciepły wosk rozszerza kanaliki i wnika głębiej, dzięki czemu usunięcie włosków jest łatwiejsze. Depilacja woskiem twardym nie wymaga użycia pasków fizelinowych.

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Choć w ten sposób można depilować całe ciało, depilacja brazylijska kojarzy się raczej z depilacją okolic bikini. Polega ona na całkowitym usunięciu wszystkich włosków z przodu i z tyłu. Na życzenie klientki kosmetyczki mogą pozostawić z przodu cienki paseczek włosów. Jest to najskuteczniejszy sposób usuwania zbędnego owłosienia, którego efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni.