Fotodepilacja IPL, a depilacja laserowa

tlo

Zbliżają się Andrzejki, a tuż w kolejce za nimi czekają Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Każda z nas chciałaby wyglądać w tym czasie bombowo, dlatego często przed ważniejszymi okazjami fundujemy sobie zabiegi kosmetyczne. Wśród wielu zabiegów myślimy także o depilacji laserowej.

Kiedy jakiś czas temu byłam w gabinecie na depilacji woskiem, kosmetyczka polecała mi fotodepilację IPL lub depilację laserową. Sama właściwie nie wiedziałam, czym te zabiegi się różnią, dlatego postanowiłam co nieco o nich się dowiedzieć. Czym te zabiegi się różnią? Jaka jest ich skuteczność? Która metoda jest częściej polecana?

Depilacja laserowa 

Depilacja laserowa to usuwanie włosków za pomocą skupionych wiązek światła, czyli lasera. Promienie przenikają w głąb skóry na ok. 2-3 mm, uszkadzając mieszki włosowe. Światło pochłanianie jest przez melaninę. Laser usuwa włosy, nie powodując uszkodzenia skóry.

Zanim jednak umówimy się na zabieg, doświadczony kosmetolog musi ocenić stan naszej skóry. Od typu i stanu skóry oraz rodzaju włosa zależy odpowiedni dobór parametrów lasera. Najlepszy efekt uzyskuje się przy ciemnych włosach i jasnej karnacji. Depilacja jest mało skuteczna na siwych włosach.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalona skóra, dlatego też nie powinniśmy się opalać przez miesiąc przed depilacją laserową. W przeciwnym wypadku możemy się liczyć z oparzeniami, rumieniem czy przebarwieniami. Przez miesiąc nie możemy także stosować depilacji woskiem czy pastą, ponieważ ważne jest, by nasze cebulki włosowe były wykształcone. Na dzień lub dwa przed depilacją należy się ogolić, ponieważ najlepsze efekty uzyskamy, gdy nasze włoski będą miały ok. pół milimetra.

Dla najlepszego efektu zabieg musimy powtórzyć kilka razy. Podczas jednej wizyty pozbędziemy się tylko 15-30% owłosienia.

Fotodepilacja

To najnowsza metoda depilacji, przy użyciu impulsu silnego światła. W przeciwieństwie do depilacji laserowej, zabieg oddziałuje na wszystkie kolory włosów, dlatego fotodepilacja polecana jest dla osób o jasnym owłosieniu. Również czas trwania zabiegu jest dużo krótszy, ale żeby był skuteczny, musimy go powtórzyć od 3 do 10 razy. Niestety fotodepilacja ma również swoje wady – częściej niż depilacja laserowa może powodować zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Zabieg fotodepilacji kosztuje ok. 100 zł, depilacja laserowa 200-300 zł.

 

 

Easy Waxing – Studio Depilacji Woskiem i Kosmetyki
Witryna: http://easywaxing.pl/pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 22 400 25 29