Gładka skóra na wakacjach

summer-1188539_640

Lato to sezon, w którym kobiety chętnie pokazują swoje wdzięki, zakładając skąpe stroje lub pokazując się w bikini na plaży. Z tego powodu ważne jest, by szczególnie w tym sezonie skóra była zadbana i przede wszystkim bez niepożądanych włosków.

Przygotowania do urlopu
Wszystko już opłacone, walizki spakowane, paszporty przygotowane… Planowanie urlopu dla kobiety to nie tylko formalności i walizki pełne ciuchów, ale także liczne zabiegi pielęgnacyjne, by czuć się dobrze w swoim ciele i móc spokojnie wypocząć. Częstym zmartwieniem jest, co zrobić ze zbędnym owłosieniem, by nie musieć się tym zajmować podczas wyjazdu. Wiele kobiet decyduje się w tej sytuacji na depilację, aby włoski nie odrastały w okresie wypoczynku, a skóra wyglądała promiennie i zdrowo.

Depilacja w domu czy w salonie?
Oczywiście, można usunąć zbędne owłosienie samodzielnie, na przykład przy użyciu depilatora. Jest to jednak bardzo bolesny zabieg i nie nadaje się do pozbycia się włosków ze szczególnie wrażliwych okolic, takich jak strefa bikini czy brzuch, a te partie ciała są często odsłaniane podczas letnich podróży. Depilacja z użyciem wosku jest dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji, ale wykonanie jej samodzielnie może być bardzo skomplikowane. Plastry z woskiem trzeba odrywać w kierunku przeciwnym, niż rosną włoski, pod kątem 45 stopni i z odpowiednią szybkością. Zwłaszcza przy depilacji okolic intymnych bywa to niezwykle trudne, bolesne, a nawet nieskuteczne. Z tego powodu przed wyjazdem na urlop warto skorzystać z oferty salonu kosmetycznego, gdzie usuwaniem zbędnego owłosienia zajmie się osoba profesjonalnie do tego przygotowana.

Depilacja profesjonalnie
W gabinecie kosmetycznym jest kilka metod, które można wykorzystać do usunięcia owłosienia. Zwykle mamy do wyboru wosk miękki lub twardy a także pastę cukrową. Wosk miękki jest najczęściej wykorzystywany, ponieważ można go wykorzystać do depilacji praktycznie wszystkich partii ciała. Przy zabiegu używa się gorącego wosku nakładanego na skórę. Usuwa się go przy użyciu specjalnego materiału jednorazowego użytku. W przypadku depilacji woskiem twardym, substancję rozgrzewa się do niższej temperatury, dzięki czemu nakładanie jest bardziej komfortowe dla klientki. Tego typu wosk nie wymaga użycia materiału, aby go zdjąć ze skóry wraz z włosami. Najbardziej komfortową metodą, polecaną do wrażliwej skóry, jest depilacja pastą cukrową, ponieważ nie przykleja się ona do skóry, a jedynie do włosów, które są usuwane wraz z cebulkami. Niestety, tego typu zabieg jest dwa razy droższy od zwykłej depilacji.