Gładkość na dłużej – depilacja woskiem

beauty-1517993_640

Atrakcyjny wygląd często wymaga poświęceń. Niewygodne szpilki, ciasne ubrania i czasochłonne zabiegi pielęgnacyjne to codzienność wielu współczesnych kobiet. Jednym z elementów dbania o wygląd jest usuwanie zbędnego owłosienia i to nie tylko z nóg, ale również pach, rąk, pleców czy z twarzy.

Jak to zrobić?
Jest wiele metod pozbywania się włosków z ciała. Jedną z nich jest depilacja woskiem. Mimo że jest to nieco bolesny zabieg, wiele kobiet decyduje się na niego, ponieważ w ten sposób usuwa się włosy razem z cebulkami, dzięki czemu odrastają dużo wolniej. Co więcej, jeśli depilację wykonuje się regularnie, z czasem owłosienie staje się coraz jaśniejsze i mniej widoczne, a usuwanie go mniej bolesne. Używając wosku można pozbyć się włosów praktycznie z całego ciała, również z twarzy czy z okolic bikini. Jeśli zabieg jest dobrze wykonany, skóra po nim zachowuje zdrowy, promienny wygląd i jest gładka nawet do 5 tygodni.

Poprawne wykonanie depilacji
Podstawą skuteczności metody jest prawidłowe wykonanie zabiegu, a ten z kolei nie należy do łatwych. Oczywiście, można spróbować samodzielnie pozbyć się zbędnego owłosienia w warunkach domowych, jednak jeśli nie ma się w tym doświadczenia i wprawy, lepiej udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Włosy muszą być wyrywane pod kątem około 40 stopni, a także z odpowiednią szybkością. Ważny jest też dobór materiałów, a przede wszystkim wosku. Nie może on powodować reakcji alergicznej, a jednocześnie musi być dobrej jakości. W salonach zwykle stosuje się wosk pszczeli.

Przygotowanie do zabiegu
Zanim podejmie się decyzję o wykonaniu depilacji, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważna jest długość włosów. Powinny być długości przynajmniej 0,5 cm, ponieważ krótsze włoski mogą nie przykleić się odpowiednio do wosku, przez co nie zostaną usunięte. Z drugiej strony, dobrze, żeby nie były dłuższe niż 1 cm, ponieważ wtedy zabieg jest mniej komfortowy. Dzień przed planowaną depilacją warto zrobić peeling miejsc, z których chce się usunąć owłosienie, natomiast w dniu zabiegu nie powinno się stosować kremów i preparatów natłuszczających. Najlepiej depiluje się skórę suchą i gładką skórę. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to przede wszystkim wszelkie rany na skórze, podrażnienia czy reakcja alergiczna, a także skóra naczynkowa bądź z żylakami. Nie zaleca się depilacji po opalaniu, zarówno naturalnym jak i w solarium oraz w czasie menstruacji.