Hybrydy – trend na paznokcie trwa

Każda kobieta, która marzy o pięknych dłoniach i paznokciach, powinna zdecydować się na paznokcie hybrydowe. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na spędzanie długich godzin u kosmetyczki, a chcą uzyskać trwały i piękny efekt.

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest metodą stylizacji paznokci, która polega na połączeniu dwóch preparatów kosmetycznych – lakieru do paznokci oraz żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe utrzymują piękno i trwałość przez około dwa-trzy tygodnie, potem należy wykonać je ponownie. Niewątpliwą zaletą jest także ich naturalny wygląd, odporność na uszkodzenia i nieodpryskujący lakier.

Fakty na temat paznokci hybrydowych

Ponieważ metoda hybrydowa opiera się na pracy na naturalnej płytce paznokcia, to nie jest on uszkadzany. Paznokcie hybrydowe wyglądają ładnie i naturalnie, są bardziej błyszczące niż w przypadku klasycznego manicure. Co ważne, manicure hybrydowy wrocław jest odpowiedni zarówno dla kobiet posiadających krótkie, jak i długie paznokcie. Jeśli dany wzór czy kolor nam się znudzi, to można go zmieniać tak często, jak się chce, ponieważ zabieg nie powoduje osłabienia płytki paznokcia. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: http://easynails.pl/wroclaw/manicure-i-pedicure-hybrydowy/.

Przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego

Z tej metody nie mogą skorzystać osoby, które borykają się z chorobami paznokci, takimi jak np.: zakażenie dermatofitami czy grzybami drożdżopodobnymi. Kobiety, które mają kruche i podatne na złamania paznokcie, również nie powinny się decydować na manicure hybrydowy.

Na czym polega manicure hybrydowy

Na początku kosmetyczka usuwa skórki oraz nadaje paznokciom odpowiednią długość i kształt. Aby efekt był jeszcze bardziej zadowalający, należy delikatnie spiłować płytkę paznokcia tak, aby jej nie uszkodzić. Równie ważną czynnością – przedłużającą trwałość manicure – jest też jej odtłuszczenie. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, którą należy utwardzić w lampie UV. Potem nakładany jest lakier w 1 lub 2 warstwach, co zależy od wybranego koloru. Lakier także należy utwardzić w lampie UV.
Następnie paznokcie zostają pomalowane nabłyszczaczem, którego wierzchnią, lepką warstwę zmywa się. I potem można się cieszyć pięknym manicure hybrydowym. Warto pamiętać, że ta metoda upiększania dłoni jest bezpieczna i nieszkodliwa dla paznokci.