Jak dbać o cerę trądzikową?

Problem cery trądzikowej dotyczy wielu osób. Niestety czasami naprawdę ciężko walczyć z trądzikiem. Możemy natomiast skutecznie go złagodzić, wystarczy wiedzieć, jak dbać o cerę z niedoskonałościami.

Jakie mogą być przyczyny trądziku?

Przyczyn trądziku jest naprawdę wiele. Jeszcze do niedawna wydawało nam się, że dolegliwość ta dotyczy tylko i wyłącznie nastolatków i z czasem po prostu przechodzi. Niestety nawet co druga kobieta ma problemy z wypryskami nawet w późniejszym wieku. Czynniki determinujące problemy trądzikowe to m. in.:

  • stres,
  • niewłaściwa dieta,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • promieniowanie UVA,
  • nadprodukcja sebum i nadmierne rogowacenie skóry,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • nieodpowiednie kosmetyki,
  • zbyt duża ilość nakładanego makijażu.

Jak dbać o cerę trądzikową?

Być może zdarzyło Wam się usłyszeć lub gdzieś przeczytać, że zmiany trądzikowe należy wysuszyć, np. za pomocą spirytusu. Wysuszony naskórek to jednak sygnał dla naszych gruczołów, że powinny produkować jeszcze więcej sebum. No i koło się zapętla. Nawilżanie skóry to podstawa. Warto jednak stosować kremy, które nie tylko nawilżają, ale przeznaczone są specjalnie dla cery trądzikowej i nie zatykają porów. Możemy wybrać lekki krem wodny czy emulsję nawilżającą.

Szukając odpowiednich kremów czy preparatów, warto rozejrzeć się za takimi, które zawierają w swoim składzie siarkę, kwasy owocowe, sok z aloesu czy ekstrakt z brzozy. Możemy też sięgnąć o bardziej nietypowe produkty, jak np. kremy ze śluzem ślimaka. Kosmetyki na bazie tego składnika mają działanie antybakteryjne i regenerują uszkodzony naskórek.

By uniknąć problemów z trądzikiem powinnyśmy pamiętać o demakijażu skóry. Unikajmy również kosmetyków zatykających pory (mocno kryjące podkłady), nie oczyszczajmy twarzy częściej niż dwa razy w tygodniu i przede wszystkim nie wyciskajmy wyprysków.

Jeśli nie potrafimy sami sobie poradzić z cerą trądzikową, możemy skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki i wybrać się na zabieg łagodzenia trądziku czy oczyszczania cery. Więcej o tych zabiegach dowiecie się na stronie: http://www.kosmetyczkawroclaw.com/.