Jak dbać o skórę po opalaniu natryskowym?

legs-259104_640Opalenizna uzyskana za pomocą natrysku jest uważana za zdrowszą, zarówno w porównaniu do wizyt w solarium jak i naturalnych kąpieli słonecznych. Specjalny spray jest pozbawiony sztucznych barwników, chemii, a przede wszystkim szkodliwych promieni UV odpowiedzialnych między innymi za starzenie się skóry. Wiele osób hamuje obawa przed nieestetycznymi zaciekami na skórze. Warto jednak wiedzieć, że opalenizna ze sprayu może być piękna oraz równomierna i cieszyć pięknym brązem skóry nawet do dziesięciu dni. Wystarczy odpowiednia troska o ciało po samym zabiegu.

Po zakończeniu zabiegu, w zależności od użytego płynu należy odczekać od dwóch do sześciu godzin z wzięciem prysznica czy kąpieli. Nawet po tym warto pamiętać, żeby nie pocierać skóry ręcznikiem zbyt intensywnie, bo to przyspiesza łuszczenie się naskórka, a co za tym idzie, powoduje szybsze ścieranie koloru. Opalenizna ze sprayu wymaga szczególnie intensywnego nawilżania. Warto poświęcić temu chwilę czasu rano i wieczorem, w trakcie codziennych pielęgnacyjnych rytuałów. Zadbana skóra dłużej zachowa piękny odcień. Kosmetyki należy stosować na całe ciało.

Efekt skóry muśniętej słońcem utrzyma się kilka dni dłużej, jeżeli na ten czas zrezygnuje się z kąpieli w basenach z chlorowaną wodą i wizyt w saunie. Zarówno chlor jak i pot wybielają skórę. Warto także ograniczyć stosowanie peelingu do ciała i na twarz, bo złuszczają one naskórek i niszczą efekt opalonej skóry. Wygładzanie ciała najlepiej zarezerwować sobie na jeden, dwa dni poprzedzające zabieg.

Chociaż codzienne nawyki i przestrzeganie kilku powyższych zasad może skutecznie przedłużyć efekt pięknego, opalonego ciała, a przede wszystkim wyeliminować ryzyko powstania nieestetycznych zacieków, nie warto zapominać o najważniejszym – o wyborze najlepszego salonu. W profesjonalnych miejscach, takich jak Studio Natryskowe Easy Waxing w Warszawie, kluczową kwestia pozostaje komfort każdego klienta, doświadczenie pracowników i precyzja wykonania. Ze szczegółami oferty warszawskiego salonu można się zapoznać na stronie internetowe opalanie-natryskowe.com.