Jak dobrać żakiet do figury?

business-lady-1584655_640

Nie jest prawdą, że żakiety odchodzą do lamusa. Wpisały się bowiem na stałe w kanon kobiecej elegancji i goszczą w szafie niemal każdej kobiety. Mitem jest również, że żakiety są niekomfortowe i krępują ruchy. Jeżeli faktycznie tak się w nich czujesz, oznacza to, że są źle dopasowane. Jak więc wybrać odpowiedni żakiet, w którym będziesz dobrze wyglądać i czuć się komfortowo?

Czas na marynarkę! 

Istnieje wiele rodzajów marynarek, m.in.: tuxedo jacket, oversize, jedno i dwurzędowe, chanelki, długie, krótkie i wiele innych. Jest więc w czym wybierać, choć wybór do najłatwiejszych nie należy. Dlaczego jednak warto podjąć się takiego wyboru? Bowiem dobry żakiet lub marynarka powinny znaleźć się w każdej szafie. Ostatnie trendy pokazują, że nie jest to tylko świetne wykończenie eleganckiej czy wieczorowej kreacji, ale także świetnie pasuje do sportowych stylizacji. Na co zwrócić więc uwagę podczas wyboru marynarki? Przede wszystkim musi ona być wygodna. Jeżeli nie jesteś w stanie swobodnie wyciągnąć rąk do przodu, potrzebujesz większego rozmiaru. Żakiety nie powinny krępować ruchów. Najlepsze marynarki wykonane są z naturalnych tkanin. Świetnie sprawdza się tutaj wełna z domieszką jedwabiu. Należy również pamiętać, że żakiet nie powinien być opięty. Owszem – każdy rodzaj poza marynarkami oversize powinien być wytaliowany, jednak nie powinna ona marszczyć się na rękawach czy szwach. Wybór koloru zależy już od kreacji oraz indywidualnych preferencji.

Jaki żakiet na jaką figurę? 

Ponieważ kobiece figury są bardzo zróżnicowane, żakiety damskie też mają wiele fasonów i krojów. Dla klepsydry najlepsza będzie marynarka z jednym guzikiem. Niższe panie powinny wybrać nieco dłuży model zakrywający biodra. Dzięki temu ubranie wydłuży i wysmukli sylwetkę. Żakiet dla gruszki powinien natomiast wyrównać kontrast między wąskimi ramionami a szerokimi udami i pupą oraz odwrócić od nich wzrok. Powinien więc kończyć się powyżej najszerszej linii bioder, powiększenie ramion uzyskuje się dzięki poduszkom, bufkom czy marszczeniom. Kobiety o figurze jabłka powinny natomiast skupić się na zatuszowaniu brzucha oraz braku wcięcia w talii. Białe marynarki z czarnymi klapami świetnie wysmuklą górną część ciała. Dla kobiet o figurze prostokąta poleca się natomiast dłuższe, sięgające bioder żakiety, mocno wytaliowane lub z baskinkami. Duże klapy natomiast zatuszują mały biust.