Jak prawidłowo wykonać manicure?

6958367384_40c544d95c_zKażda z kobiet, chcąc wyglądać modnie i elegancko, dba o swoje dłonie i paznokcie. Jedne są krótkie i twarde, inne długie i giętkie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób pracujemy, jakie czynności wykonujemy w domu, czy zmywamy np. w rękawiczkach itp.

Jeśli chodzi w takim razie o malowanie paznokci, warto znać podstawowe triki, które uchronią nas przed ciągłym odnawianiem wykonanego przez nas manicure. Pierwszą, bardzo ważną kwestią jest usunięcie starego lakieru, jeśli nasze paznokcie były wcześniej pomalowane. Następnym krokiem jest skracanie paznokci. Istotne jest, aby opiłowywując, robic to od boków do środka. Da nam to gwarancję, że paznokcie będą miały swój naturalny, piękny kształt. Później bardzo delikatnymi ruchami, ostrożnie odsuwamy naskórek wokół paznokcia. Dłonie przygotowane w ten sposób możemy na chwile zanuzyć w kąpieli mydlanej. Następnie podważamy jeszcze raz bardzo ostrożnie naskórek okalający paznokcie i delikatnie cążkami usuwamy podważony naskórek. Robimy to bardzo precyzyjnie i delikatnie, żeby nie uszkodzić ani paznokcia ani też ciągłości naskórka.

Jeśli już wszystko wykonaliśmy w odpowiedni sposób, nakładamy na nasz wybrany lakier. Czekamy aż wyschnie. Możemy oczywiście jeszcze położyć na lakiet utwardzacz. Wtedy mamy gwarancję, że nasz manicure utrzyma się parę dni dłużej.

Obecnie na rynku mamy juz takie rozwiązania, które gwarantują nam, że lakier nie odpryśnie ani nie ulegnie zniszczeniu. Metoda hybrydowa jest chyba obecnie najpopularniejszą i najbardziej trwałą, jednakże najlepiej, żeby tego rodzaju usługę wyonał profesjonalista z salonu kosmetycznego. Daje to gwarancje trwałości manicure.