Jak uporządkować szafę?

Jednym z lubianych elementów wiosennych porządków jest wymiana zimowej garderoby. Jak ją sobie ułatwić?

Wiosną, wszyscy z uśmiechem na twarzy wymieniamy garderobę. Grube swetry, czapki, szaliki i wełniane płaszcze, zamieniamy na cieńsze, wiosenne kurtki damskie (http://heppin.com/), bluzki i spódnice. Do tego mamy okazję zrobić przegląd szafy i dokupić brakujące ubrania czy akcesoria. Takie przeorganizowanie komody i wieszaków, ułatwia nam później skompletowanie outfitów czy wybieranie ciuchów, kiedy bardzo się śpieszymy.

Jak przygotować ubrania i przechowywać te, które założymy dopiero za rok?

Po pierwsze, ciuchy, które chcesz schować, upierz i uprasuj przed ułożeniem w pojemnikach czy pudełkach.

Po drugie, buty zimowe, takie jak kozaki czy botki, warto wyczyścić i wypchać gazetami lub prawidłami i dopiero później przełożyć w inne miejsce.

Po trzecie, umieszczenie odzieży – bluzki i bluzy, powieś na wieszakach, a spodnie czy spódnice możesz złożyć i schować do półek albo zamieścić na specjalnych wieszakach z klamrami. Swetry, lepiej złożyć i umiejscowić w komodzie czy szafce, ponieważ wtedy się nie rozciągną.

Po czwarte, pamiętaj o organizacji. Rzeczy, które zakładasz jako pierwsze (bielizna, koszulki, topy, rajstopy) zawsze przechowuj w najwyższych szufladach lub w półkach, które są w zasięgu Twojej ręki.

Wyrzucanie 

Kolejny etapem porządków jest wyrzucanie tego, czego już nie nosimy. Stare bluzki, poplamione swetry czy dziurawa spodnie. Takie porządki, zrobią w szafie więcej miejsca, a Ty będziesz wiedziała co jeszcze musisz kupić. Jeżeli są ubrania, które nie wymagają naprawy, a Ty wiesz, że już ich nie założysz albo po prostu przestały Ci się podobać, to możesz wystawić je na portalu aukcyjnym albo oddać komuś bliskiemu.

Przechowywanie biżuterii – galimatias

Każda pani ma w swojej kolekcji mnóstwo akcesoriów, zegarków i biżuterii. Czasami nie wiemy co gdzie jest albo gubimy ulubione kolczyki tuż przed ważnym wyjściem. Żeby tego uniknąć, warto pogrupować je w szkatułce albo pudełeczkach i każdy taki element na przechowywanie podpisać. Wtedy już nic nam nie zginie.

Teraz pora na wprowadzenie do szafy trochę świeżej atmosfery. Wyposaż garderobę w wiosenne półbuty damskie i ciesz się wiosną już dziś!