Jak usunąć włosy, których sami nie widzimy, czyli wszystko o depilacji pleców

man-1030859_640

W dzisiejszych czasach depilacja męskiego ciała staje się coraz bardziej popularna. Panowie decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia spod pach, z nóg, a nawet miejsc intymnych. Przyczyniają się do tego zwykle względy estetyczne i higieniczne. Dużo mężczyzn ma problem z owłosionymi plecami. O ile na klatce piersiowej nikomu to nie przeszkadza, o tyle włosy na plecach mogą powodować skrępowanie i onieśmielenie. Uporanie się z tym problemem w pojedynkę jest niemożliwe, konieczne więc może być zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej kosmetyczki.

Usunięcie zbędnego owłosienia z pleców, na dłuższy czas, jest możliwe między innymi przy pomocy wosku. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod. Polega na wyrwaniu włosków wraz z cebulkami, przy użyciu podgrzanego, płynnego wosku i specjalnych pasków. Trzeba pamiętać, aby do zabiegu odpowiednio się przygotować. Dzień przed depilacją warto wykonać peeling pleców. Konieczna jest także gorąca kąpiel bezpośrednio przed zabiegiem. Dzięki niej pory w skórze się rozluźnią i łatwiej będzie usunąć włoski. Skóra musi zostać dogłębnie oczyszczona i odtłuszczona. Ze względu na to, że na plecach znajduje się dużo gruczołów potowych i łojowych, po kąpieli wskazane jest użycie talku, który sprawi, że w trakcie zabiegu skóra pozostanie sucha.

Usuwanie zbędnego owłosienia z pleców wygląda tak samo jak z innych części ciała. Najpierw na skórę nanosi się przy pomocy szpatułki ciepły wosk, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie do wosku przykłada się pasek (najczęściej flizelinowy) i zrywa w przeciwnym kierunku. Po depilacji zaleca się nałożenie łagodzącego preparatu, który pozwoli zmniejszyć podrażnienie.

Depilacja woskiem nie jest zbyt przyjemna. Wszystkie osoby decydujące się na tego typu zabieg odczuwają mniejszy bądź większy ból. Zwłaszcza jeśli wykonuje go osoba niedoświadczona. Dochodzi wtedy często do mocnego podrażnienia skóry, a nawet jej uszkodzenia. Źle oderwany pasek z woskiem może przyczynić się do złamania włosów (przez co będą później wrastać) lub nawet powstania niewielkich ranek. Nie warto zatem iść do pierwszego lepszego salonu kosmetycznego oferującego tego typu usługi. Najlepiej wybrać taki, który cieszy się dobrą renomą i posiada dużą ilość stałych klientów.

Pamiętajmy, że po depilacji trzeba odpowiednio zadbać o plecy. Przed dobę po zabiegu nie wolno ich wystawiać na działanie promieni UV oraz nie wolno korzystać z sauny. Warto także zrezygnować na jakiś czas z kosmetyków z dodatkami chemicznymi.