Jak wykonuje się manicure klasyczny?

nail-657597_640Paznokcie pomalowane w sposób klasyczny są niezwykle eleganckie i szykowne. Tego typu zdobienie sprawdza się przy każdej okazji. Wykonany profesjonalnie manicure poprawi wygląd zarówno płytek paznokci, jak i skóry dłoni. Przed rozpoczęciem malowania trzeba odpowiednio przygotować stolik, zadbać o światło oraz wyposażyć się w profesjonalne pilniki i polerki.

Przeciwwskazania i porady

Wykonanie manicuru klasycznego wymaga wprawy i prawidłowego przygotowania. Nie każda dłoń może być poddana tego typu zabiegom. Wykluczają go np. grzybica i drożdżyca. Z tego powodu najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty, który dokładnie oceni stan skóry i paznokci. W salonach kosmetycznych przed przystąpieniem do wykonania manicuru klasycznego kosmetyczka dokładnie ogląda dłonie. Jeżeli zauważy stany chorobowe, ropne, infekcyjne lub alergiczne, odmówi wykonania zabiegu.

Doświadczona manikiurzystka dobierze także właściwy kolor lakieru i szybko zrozumie potrzeby klientki. Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie, do różnych stylizacji pasują inne barwy i wzory zdobień. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że paleta ozdób jest ogromna – w salonie easynails.pl można wybierać spośród 300 odcieni różnych lakierów.

Etapy zabiegu

Na samym początku manikiurzystka musi oczyścić paznokcie z pozostałości starego malowania. Po dokładnej dezynfekcji należy skrócić płytki i nadać im odpowiedni kształt przy pomocy pilnika. Następnie klientka moczy dłonie przez kilka minut w miseczce wypełnionej wodą z mydłem. Dzięki temu łatwiej odsunąć skórki. Tuż przed malowaniem manikiurzystka odtłuszcza płytki paznokcia, odpowiednio je matowi i nakłada na nie bazę pod lakier. To ważny krok, ponieważ utrwala on manicure i chroni żywe tkanki przed niepożądanym działaniem środków chemicznych. Na samym końcu zabiegu maluje się paznokcie dwoma warstwami wybranego odcienia lakieru.

Po wykonaniu manicuru kosmetyczka nawilża dłonie stosownym kremem lub balsamem, który nada dłoniom miękkość i wygładzi je.