Jakie płaszcze i kurtki nosić do sukienek?

Sezon wiosenno-letni to oczywiście czas ślubów i komunii. Wiadomo też, że w tym okresie pogoda często lubi nam robić psikusy i nawet w maju temperatury potrafią spadać do niebezpiecznie niskich wartości. Warto więc wcześniej pomyśleć i kupić płaszcz lub kurtkę, która będzie pasować do sukienki, a przy tym ogrzeje nas w drodze na uroczystość.

Koniecznie w tym samym stylu!

Przede wszystkim musimy pamiętać, że do wieczorowych czy koktajlowych sukienek z pewnością nie będą pasować długie pikowane płaszcze czy nawet parki. Elegancka kreacja wymaga równie eleganckiego płaszcza. Mimo że wydaje nam się, że przecież płaszcz czy kurtkę mamy jedynie na chwilę i nikt nie będzie na nią zwracał uwagi, takie połączenie nie będzie zbyt odpowiednie. Warto zadbać o każdy szczegół.

Odpowiednia długość

To punkt, o którym niestety często zdarza nam się zapomnieć. Przy średniej długości sukienkach, kreacja powinna wystawać ok. 10 cm poniżej linii płaszcza. Absolutnym zakazem jest zakładanie krótkich płaszczy do sukienek mini. Wówczas będziemy wyglądać, jakbyśmy zapomniały założyć spodni. Oczywiście w przypadku długich sukni, również płaszcz powinien być długi. Jeśli temperatura pozwala nam na założenie wiosennej kurtki, warto wybrać ramoneskę, która mimo nieco rockowego charakteru, świetnie komponuje się ze zwiewnymi sukienkami. Wówczas jednak lepiej będzie wyglądała niezapięta. Modne kurtki znajdziecie tu: https://heppin.com/kurtki_plaszcze_damskie_moda_damska_k-128.htm.

Krój też ma znaczenie

Sukienki koktajlowe czy wieczorowe wymagają podkreślenia swej elegancji. Postawmy więc na płaszcze wiązane, które mają wcięcie w talii. Równie dobrze do stylizacji wieczorowych pasują płaszcze dwurzędowe, rozkloszowane w dolnej części. Warto jednak pamiętać, że jeśli chodzi o sukienki rozkloszowane, proste lub dopasowane płaszcze nie będą dobrym wyborem. Wówczas mogą nieestetycznie wystawać spod okrycia wierzchniego, a tego z pewnością byśmy nie chciały. Idealne dla Twojej sukienki wiosenne płaszcze znajdziesz tutaj: https://heppin.com/kurtki_plaszcze_damskie_moda_damska_k-128_o-popularity_f-rodzaj–P%C5%82aszcz.htm.