Jeśli po pomoc, to tylko do specjalisty

Zastanawiasz się, czemu ostatnio nie możesz dogadać się z partnerem? W sypialni też nie układa się wam najlepiej? Nie wiesz, z czego to wynika? Zasięgnij porady specjalisty. Seksuolog pomoże nam zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.

W czym pomoże?

Lista problemów, z którymi możemy zwrócić się po pomoc do seksuologa jest długa. Część z nich może dotykać sfery psychicznej, część fizycznej. Przykłady? Seksuolog Częstochowa (http://andrzejkubat.pl) zajmuje się zaburzeniami erekcji, zaburzeniami orgazmu u mężczyzn, zaburzeniami orgazmu u kobiet, brakiem lub utratą potrzeb seksualnych, zaburzeniami nadmiernego popędu seksualnego, zaburzeniami bólowymi związanymi z aktywnością seksualną, awersją przed aktywnością seksualną, czy zaburzeniami podniecenia seksualnego. Seksuolog z Częstochowy pomoże również w przypadku zaburzeń preferencji seksualnych, czyli sytuacji, w której preferowane przez daną osobę obiekty, okoliczności i praktyki są przekładane ponad prawidłowe zachowania seksualne i uniemożliwiają stworzenie oraz utrzymanie stabilnego, satysfakcjonującego związku z drugą osobą. Jeśli dostrzegliśmy u siebie lub partnera któryś z wymienionych problemów, przełammy strach i koniecznie skonsultujmy się ze specjalistą.

Pokonaj strach

Z badań wynika, że tylko jedna osoba na cztery z poważnym problemem łóżkowym znajduje w sobie wystarczająco siły i odwagi, aby poprosić o pomoc specjalistę. Wstydzimy się rozmawiać z obcymi ludźmi o naszych problemach z partnerem, a już tym bardziej o seksie. A jak się okazuje, strach ma tylko wielkie oczy. Spotkanie u seksuologa można porównać do wizyty u psychoterapeuty. Właściwie wszystko opiera się na rozmowie, podczas której specjalista stara się wyjaśnić nam, gdzie leży źródło problemu. Bardzo rzadko – w przypadkach stwierdzonych fizycznych dysfunkcji czy zaburzeń – lekarz kontroluje organy poniżej pępka. Dzięki temu może lepiej zdiagnozować dolegliwość. Badanie takie dotyczy jednak najczęściej mężczyzn. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu od razu, albo specjalista stwierdzi, że sama rozmowa mu nie wystarczy, wystawi nam skierowanie na zwykłe badania: krwi, moczu, cukru, cholesterolu, ale także hormonalne i wenerologiczne. Z ich wynikami powinniśmy się udać na kolejną rozmowę.