Kłopotliwe skórki przy paznokciach

nail-clippers-106382_640Niesforne skórki przy paznokciach kiedy ulegają zdzieraniu, oprócz tego że mogą być źródłem bólu i podrażnień, mają nieestetyczny wygląd. Skórki pełnią funkcję ochronną dla macierzy paznokcia, chroniąc ją przed bakteriami i drobnoustrojami. Gdy ich ciągłość zostaje przerwana, może dojść do zakażenia paznokcia. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Od nieumiejętnego ich przycinania, aż po przesuszającą się skórę dłoni. Detergenty i mróz mają szczególnie negatywny wpływ na naskórek, który w rezultacie staje się wrażliwy i łatwo ulega uszkodzeniom.

Jak zatem można zadbać o stan skórek? Przy pracach domowych z użyciem chemii gospodarczej należy używać rękawic ochronnych, co zapobiegnie drażnieniu skóry przez detergenty. Trzeba także pamiętać o systematycznym stosowaniu kosmetyków ochronnych takich jak balsamy, emulsje i kremy, które pozwolą odpowiednio nawilżyć i odżywić naskórek. jest to istotne zwłaszcza w zimnych porach roku. Dobrze też od czasu do czasu przygotować dłoniom kąpiel w podgrzanej oliwce z oliwek, bądź też olejku pielęgnacyjnym. Zabieg powinien trwać od 10 do 15 minut i mieć miejsce bezpośrednio przed snem, ponieważ przez następne kilka godzin składniki odżywcze będą mogły efektywnie działać. Inną metodą, która poprawi stan skórek przy paznokciach jest nasmarowanie dłoni tłustym kremem i założenie na noc bawełnianych rękawiczek. Na pewno też nie zaszkodzą im przeprowadzane regularnie zabiegi manicure Warszawa, które pozwolą na odpowiednie ich zmiękczenie i usunięcie w dopuszczalnych granicach.

Samodzielnie też można usunąć suchy nadmiar skórek w następujący sposób. Na początek należy zmiękczyć skórki przy pomocy specjalnych preparatów, albo też trzymając dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Po około 10 minutach można przystąpić do odpychania skórek, używając do tego drewnianej szpatułki. Zabieg te należy wykonywać tylko w przypadku gdy skórki zajmują sporą powierzchnię paznokcia i znacząco psują jego wygląd. W przypadku wątpliwości odnośnie ich stanu dobrze jest poddać się zabiegowi easynails.pl, gdzie zajmie się nimi specjalista.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.