Kłopotliwe skórki przy paznokciach

nail-clippers-106382_640Niesforne skórki przy paznokciach kiedy ulegają zdzieraniu, oprócz tego że mogą być źródłem bólu i podrażnień, mają nieestetyczny wygląd. Skórki pełnią funkcję ochronną dla macierzy paznokcia, chroniąc ją przed bakteriami i drobnoustrojami. Gdy ich ciągłość zostaje przerwana, może dojść do zakażenia paznokcia. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Od nieumiejętnego ich przycinania, aż po przesuszającą się skórę dłoni. Detergenty i mróz mają szczególnie negatywny wpływ na naskórek, który w rezultacie staje się wrażliwy i łatwo ulega uszkodzeniom.

Jak zatem można zadbać o stan skórek? Przy pracach domowych z użyciem chemii gospodarczej należy używać rękawic ochronnych, co zapobiegnie drażnieniu skóry przez detergenty. Trzeba także pamiętać o systematycznym stosowaniu kosmetyków ochronnych takich jak balsamy, emulsje i kremy, które pozwolą odpowiednio nawilżyć i odżywić naskórek. jest to istotne zwłaszcza w zimnych porach roku. Dobrze też od czasu do czasu przygotować dłoniom kąpiel w podgrzanej oliwce z oliwek, bądź też olejku pielęgnacyjnym. Zabieg powinien trwać od 10 do 15 minut i mieć miejsce bezpośrednio przed snem, ponieważ przez następne kilka godzin składniki odżywcze będą mogły efektywnie działać. Inną metodą, która poprawi stan skórek przy paznokciach jest nasmarowanie dłoni tłustym kremem i założenie na noc bawełnianych rękawiczek. Na pewno też nie zaszkodzą im przeprowadzane regularnie zabiegi manicure Warszawa, które pozwolą na odpowiednie ich zmiękczenie i usunięcie w dopuszczalnych granicach.

Samodzielnie też można usunąć suchy nadmiar skórek w następujący sposób. Na początek należy zmiękczyć skórki przy pomocy specjalnych preparatów, albo też trzymając dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Po około 10 minutach można przystąpić do odpychania skórek, używając do tego drewnianej szpatułki. Zabieg te należy wykonywać tylko w przypadku gdy skórki zajmują sporą powierzchnię paznokcia i znacząco psują jego wygląd. W przypadku wątpliwości odnośnie ich stanu dobrze jest poddać się zabiegowi easynails.pl, gdzie zajmie się nimi specjalista.