Manicure hybrydowy w domu czy w salonie?

Manicure hybrydowy jest obecnie bardzo popularny. Kobiety decydują się na niego przede wszystkim ze względu na przedłużoną trwałość. Światłoutwardzalne lakiery nie odpryskują i nie ścierają się nawet przez kilka tygodni, a więc nie ma konieczności ponownego malowania paznokci. Wiele pań decyduje się też na zakup zestawu do samodzielnej stylizacji paznokci. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Za samodzielnym wykonywaniem „hybrydy” na pewno przemawia przede wszystkim cena. Zestawy nie są drogie, poza tym lampa to jednorazowa inwestycja, lakiery zaś wystarczają na długi czas i można je znaleźć w korzystnych cenach. Koszt takiej stylizacji w salonie może zaś wynosić sporo, zwłaszcza w dużych miastach. Można jednak stwierdzić, że na tym zalety domowej stylizacji się kończą. Dlaczego? Powodów jest wiele. Najważniejszym jednak jest fakt, że wykonanie takiego manicure wiąże się z koniecznością zmatowienia płytki, a więc zeszlifowania jej kilku warstw. Może to zaszkodzić paznokciom, zwłaszcza jeśli zrobi się to nieumiejętnie, a także kiedy paznokcie są osłabione. Tylko manicurzystka jest w stanie właściwie ocenić stan paznokci oraz wykonać zabieg bez zbędnej inwazji. Szkodliwe może być też zmywanie hybrydowego lakieru za pomocą acetonu. Manicurzystka zrobi to fachowo, można więc spodziewać się lepszych efektów niż w domu.

Piękny wygląd

Ważną cechą manicure hybrydowego jest, obok jego trwałości, także piękny wygląd, a także wiele możliwości. W salonie http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-hybrydowy/ można pomalować paznokcie na jeden dowolny kolor lub puścić wodze wyobraźni bądź skorzystać z gotowych podpowiedzi. Możliwości są wręcz nieograniczone, modne jest zwłaszcza malowanie poszczególnych paznokci na inne kolory czy też zdobienie ich w bardzo wyszukany sposób. Malowanie na różnorakie barwy wymusza konieczność posiadania wielu lakierów, w domu zaś o to trudno, nie każdy też posiada zdolności do artystycznego, bardzo precyzyjnego zdobienia paznokci, możliwe jest więc raczej tylko proste malowanie na jeden kolor.