Na czym polega brazilian waxing?

summer-1169771_640

Marzysz o gładkiej skórze okolic intymnych na dłużej? Masz dość walki z włoskami jednorazową maszynką? Na szczęście, rynek kosmetyczny wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich kobiet i proponuje im brazilian waxing, czyli depilację brazylijską. Na czym to polega?

„Chciałabym, a boję się”

Depilacja brazylijska jest zabiegiem polegającym na całkowitym usunięciu zbędnego owłosienia z okolic intymnych, czyli warg sromowych, pośladków i odbytu. Niektóre kobiety decydują się jednak na pozostawienie cienkiego paseczka włosów nad łechtaczką lub inne, bardziej fantazyjne wzory. Jednak wiąże się to z faktem, że kosmetyczka zobaczy sporą część Twojego ciała, więc normalne jest, że odczuwasz wstyd i skrępowanie. Zupełnie niepotrzebnie! Profesjonalistki w salonach kosmetycznych wykonują wiele takich zabiegów dziennie, więc potrafią odpowiednio zaopiekować się klientką. Przed przyjściem do salonu na umówiony zabieg należy się także odpowiednie przygotować. Przede wszystkim nie zapomnij zadbać o higienę intymną i bezpośrednio przed depilacją przemyj okolice intymne specjalną chusteczką. Zrezygnuj także z nawilżania skóry (np. balsamem) i depilacji przynajmniej na dwa tygodnie przed planowaną wizytą u kosmetyczki. Aby zabieg był całkowicie efektywny, włoski muszą osiągnąć długość przynajmniej pół centymetra. Co ciekawe, przy regularnej depilacji efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni!

Jak wygląda zabieg depilacja brazylijskiej? 

Brazilian waxing można wykonać za pomocą ciepłego wosku lub pasty cukrowej. Jest możliwość wykonania jej w domu, jednak dla niewprawionych kobiet to zadanie bardzo trudne, dlatego poleca się wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wykwalifikowana kosmetyczka nie tylko w odpowiedni sposób wykona depilację, ale także zatroszczy się o skórę po zabiegu. Jednak to nie jedyne powody, dla których warto umówić się na wizytę, chodzi przede wszystkim o to, aby nie zrobić sobie krzywdy. Aplikując wosk, musimy uważać, aby się nie poparzyć. Po zaschnięciu natomiast ważne jest, aby zrywać go zdecydowanym ruchem dokładnie pod kątem 40 stopni. Dzięki temu włoski nie będą się łamać pod skórą, ani wrastać. Widzisz więc, że nie jest to zadanie proste. Warto więc przemyśleć spotkanie z kosmetyczką, aby na dłużej cieszyć się gładką skórą.