Najlepsze zabiegi na dłonie na zimę

water-332670_640Wszyscy wiemy, że o skórę naszych dłoni musimy dbać bardziej niż o skórę innych części naszego ciała. Dzieję się tak ponieważ jest ona poddawana działaniu różnych detergentów kiedy sprzątamy lub myjemy naczynia czy po prostu wiatru bądź niskich temperatur, gdy jesteśmy na świeżym powietrzu. Szczególną opiekę trzeba zapewnić dłoniom w te zimne pory roku, takie jak jesień i zima. Gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie zabiegi przewidziane właśnie na takie okresy.

Manicure SPA

Jest to połączenie wielu zabiegów w jedną, kompleksową opiekę. Na manicure SPA składa się pielęgnacja, peeling, nawilżanie i ujędrnianie. Dodatkowo, w przypadku pedicure’u SPA, kosmetyczka zaproponuje nam również usuwanie zrogowaciałego naskórka. Na początku stosowana jest kąpiel, która koi i zmiękcza skórę, a potem szereg innych zabiegów, dostosowanych indywidualnie do naszych potrzeb i wymagań. Tego typu manicure można także stosować profilaktycznie, przed nastaniem zimniejszych dni i wieczorów, aby dodatkowo wzmocnić i odżywić naszą skórę. Czasem może się okazać, że taka grupa zabiegów to za mało, aby przywrócić naszą skórę do zadowalającego stanu. W takim przypadku warto zafundować sobie parafinę na dłonie.

Parafina na dłonie

Można powiedzieć, że jest to ostatnia deska ratunku dla skóry naszych dłoni. Kąpiel parafinową stosuje się dla polepszenia ogólnego stanu skóry dłoni. Po takim zabiegu będzie ona delikatna, a wszystkie zmarszczki znikną. Jednak parafina daje nam coś więcej niż tylko to. Okrywa nasze dłonie, tworząc cienką warstwę, która zabezpiecza naszą skórę. Po takim zabiegu poczujemy, jakby nasze dłonie znalazły się w ciepłym, szczelnie zamkniętym okładzie. Dzięki temu temperatura naszej skóry podnosi się o jeden lub dwa stopnie Celsjusza. Wspomaga to przepływ krwi, a co najważniejsze, pracę gruczołów skórnych. Ciepło wnika w naskórek, powodując jego nawilżenie oraz natłuszczenie. To idealny zabieg, jaki możemy sobie zafundować nie tylko już w trakcie zimy, kiedy zapomnieliśmy o rękawiczkach w mroźny dzień, ale także nieco przed nią. Dzięki kąpieli parafinowej nasza spierzchnięta i szorstka skóra będzie tylko wspomnieniem.

Zarówno SPA, jak i parafina mogą być zastosowane także dla skóry stóp. Wiadomo, że ona również wymaga dużo uwagi oraz różnych zabiegów kosmetycznych.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/