Najnowsze trendy w manicure

red-967997_640

Manicure hybrydowy swoje największe zalety zawdzięcza stosowaniu specjalnej emalii, łączącej w sobie właściwości tradycyjnego lakieru do paznokci ze światłoutwardzalnym żelem. Odpowiednio dobrane pigmenty zapewniają właściwy, piękny i głęboki kolor oraz blask utrzymujące się nawet przez kilka tygodni od nałożenia. Usługa wykonania manicure hybrydowego coraz częściej pojawia się w ofertach salonów kosmetycznych, niemniej jednak tylko w tych najlepszych można liczyć na poprawne wykonanie z użyciem najlepszej jakości kosmetyków. Co najważniejsze, specjalistki w takich salonach doskonale znają najnowsze trendy. A te zmieniają się jak w kalejdoskopie! Jeszcze niedawno modne paznokcie były mono, najlepiej w zdecydowanych kolorach. Jakie kolory na paznokciach będą modne w nadchodzących miesiącach?

Manicure na sezon 2016 to w skrócie zabawa formą i kolorem. Warto na jakiś czas pożegnać neonowe fluo odcienie i biel. Z tzw. klasyki pozostają tylko odcienie nude, czerń, wszystkie odcienie czerwieni i malinowy róż. Modny będzie również granat oraz odcienie szarości. W nowym sezonie paznokcie będą malowane również na złoto, butelkową zieleń, metaliczny fiolet lub niebieski. W lekko zmienionej formie powróci słynny french. Będzie można pobawić się wzorami typu moro lub przypominającymi obrazy Jacksona Pollocka. Trendy pozostanie miksowanie kolorów oraz bardziej subtelne ombre. Istotne pozostanie wykończenie manicure – mogą pojawić się błyszczące elementy, delikatne paseczki albo naklejki.

Warto pamiętać, że o ile w przypadku czerwieni każdy kolor jest dozwolony, o tyle najmodniejsze będą tylko ciemne odcienie – bordo lub wiśniowy. Metaliczne, lustrzane lakiery na dobre zagościły w trendach już kilka sezonów temu. Jednak do tej pory były zarezerwowane głównie na wieczór. Nadchodzący sezon udowadnia, że połyskujące płytki pięknie wyglądają na opalonej skórze i z powodzeniem mogą zastąpić biżuterię. Poza tradycyjnym francuskim manicure, modny jest również ten z użyciem innych kolorów. Koniecznie należy wziąć pod uwagę najmodniejsze połączenie 2016, z udziałem Kolorów Roku Instytutu Pantone – słodkiego, ciepłego różu i chłodnego błękitu. Fanki modnych ostatnio neonów, mogą zastąpić fluo odcienie intensywnymi kolorami podstawowymi – żółcią, czerwienią i niebieskim.

Bardzo istotną kwestią pozostaje też sam kształt i długość płytki. W tym sezonie modne są krótkie i ładnie spiłowane, bardzo naturalne paznokcie.