Naturalne piękno – poznaj właściwości kosmetyczne pijawek!

Wiele osób, które zmaga się z różnymi problemami skórnymi lub zmarszczkami, sięga często po bardzo drogie kremy, które niestety nie zawsze są skuteczne. Dlatego też coraz częściej powracamy do naturalnych sposobów na piękno. A jednym z nich są właśnie pijawki. Jakie są ich właściwości kosmetyczne?

Pijawki w kosmetyce – nie od dzisiaj

Zapewne każdy z nas kiedyś się zastanawiał, jaki jest sekret piękna japońskich gejszy. No to mamy już odpowiedź. Zarówno maseczki na twarz, jak i ciało z dodatkiem krwi z pijawek były już od dawna stosowane w Japonii. Wtedy jednak nie wiadomo było jeszcze, które ze związków zawartych w pijawkach, wpływają na poprawę stanu skóry. Obecnie wiadomo już, że to zasługa hialuronidazy, elastazy i kolagenazy, które działają jako czynniki rozprzestrzeniające i zmniejszają napięcie tkanki łącznej. Dzięki temu ułatwiają wchłanianie pozostałych hirudozwiązków, zawartych w gruczołach ślinowych pijawek, takich jak kwasy fosfatydowe, fosfolipazy i lipazy.

Jak działa zabieg?

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) obejmuje nie tylko problemy natury medycznej, ale i również estetycznej. Krew pacjenta, którą pobiera się w czasie zabiegu hirudoterapii jest obecnie powszechnie używana jako maseczka liftingująca. Wpływa ona na napięcie, nawilżenie i wygładzenie skóry. Pomaga także usunąć płytkie zmarszczki czy przebarwienia, a także zmniejsza trądzik i inne zmiany skórne. Za pomocą pijawek możemy także walczyć z cellulitem, pajączkami naczyniowymi czy łuszczycą.

Przebieg zabiegu

Na początku wykonywany jest zabieg hirudoterapii. Jeśli pacjent nie ma żadnych dolegliwości, pijawki przystawia się w okolicach wątroby. Krew pacjenta wraz z hirudozwiązkami wyciskana jest z pijawek po zabiegu. Powstała maseczka nakładana jest na twarz i zmywana po ok. 20 minutach. A kiedy możemy spodziewać się efektów? Od razu po zabiegu. Cera jest zdecydowanie bardziej rozświetlona, gładsza i wyraźnie młodsza. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinniśmy powtórzyć taki zabieg jeszcze dwa razy. Skuteczność gwarantowana!