Naturalne piękno – poznaj właściwości kosmetyczne pijawek!

Wiele osób, które zmaga się z różnymi problemami skórnymi lub zmarszczkami, sięga często po bardzo drogie kremy, które niestety nie zawsze są skuteczne. Dlatego też coraz częściej powracamy do naturalnych sposobów na piękno. A jednym z nich są właśnie pijawki. Jakie są ich właściwości kosmetyczne?

Pijawki w kosmetyce – nie od dzisiaj

Zapewne każdy z nas kiedyś się zastanawiał, jaki jest sekret piękna japońskich gejszy. No to mamy już odpowiedź. Zarówno maseczki na twarz, jak i ciało z dodatkiem krwi z pijawek były już od dawna stosowane w Japonii. Wtedy jednak nie wiadomo było jeszcze, które ze związków zawartych w pijawkach, wpływają na poprawę stanu skóry. Obecnie wiadomo już, że to zasługa hialuronidazy, elastazy i kolagenazy, które działają jako czynniki rozprzestrzeniające i zmniejszają napięcie tkanki łącznej. Dzięki temu ułatwiają wchłanianie pozostałych hirudozwiązków, zawartych w gruczołach ślinowych pijawek, takich jak kwasy fosfatydowe, fosfolipazy i lipazy.

Jak działa zabieg?

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) obejmuje nie tylko problemy natury medycznej, ale i również estetycznej. Krew pacjenta, którą pobiera się w czasie zabiegu hirudoterapii jest obecnie powszechnie używana jako maseczka liftingująca. Wpływa ona na napięcie, nawilżenie i wygładzenie skóry. Pomaga także usunąć płytkie zmarszczki czy przebarwienia, a także zmniejsza trądzik i inne zmiany skórne. Za pomocą pijawek możemy także walczyć z cellulitem, pajączkami naczyniowymi czy łuszczycą.

Przebieg zabiegu

Na początku wykonywany jest zabieg hirudoterapii. Jeśli pacjent nie ma żadnych dolegliwości, pijawki przystawia się w okolicach wątroby. Krew pacjenta wraz z hirudozwiązkami wyciskana jest z pijawek po zabiegu. Powstała maseczka nakładana jest na twarz i zmywana po ok. 20 minutach. A kiedy możemy spodziewać się efektów? Od razu po zabiegu. Cera jest zdecydowanie bardziej rozświetlona, gładsza i wyraźnie młodsza. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinniśmy powtórzyć taki zabieg jeszcze dwa razy. Skuteczność gwarantowana!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.