O stopy również należy dbać!

feet-657207_640Wiadomym jest, że o skórę stóp musimy dbać szczególnie latem. Kiedy planujemy urlop nad morzem czy nawet spacer po mieście w klapkach lub sandałach, nie wypada, aby nasze stopy szpecił zrogowaciały naskórek. Również w czasie zimy, szczególnie kiedy planujemy trening na basenie czy po prostu chcemy czuć się komfortowo we własnym ciele, musimy dbać o stopy. Niestety czasem może się okazać, że przywrócenie im zadowalającego wyglądu wymaga od nas większego wysiłku, niż myśleliśmy. Kiedy zwykły peeling czy krem zmiękczający naskórek nie działa, dobrze jest wybrać się do salonu kosmetycznego.

Parafina może zdziałać cuda

Kąpiel parafinowa, stosowana na nasze stopy, jest niczym rozkoszne panaceum. Redukuje zmarszczki, ale, co najważniejsze, wręcz natychmiastowo przywraca gładkość i aksamitną miękkość naszej skórze. Ten preparat działa nie tylko na naskórek, ale także na paznokcie, nadając im połysk i przede wszystkim zdrowy wygląd. Ciepła parafina działa jak szczelny okład, który lekko natłuszcza naszą skórę, jednocześnie podnosząc jej temperaturę o około dwa stopnie Celsjusza. Krążenie krwi i praca gruczołów skórnych są pobudzone, dzięki czemu kąpiel parafinowa to idealny zabieg do stosowania szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Pedicure SPA

Ten zabieg jest najbardziej polecany osobom, które już od dłuższego czasu zmagają się z problemami zrogowaciałego i brzydko wyglądającego naskórka. Kiedy inne metody dbania o skórę stóp zawiodły, wizyta w salonie kosmetycznym i zabieg SPA mogą się okazać ostatnią deską ratunku i nadzieją na odzyskanie aksamitnej i delikatnej skóry. Najpierw wykonuje się kojącą kąpiel, która ma na celu zmiękczenie naskórka. Później doświadczona kosmetyczna wybiera szereg różnych zabiegów, które przywrócą naszym stopom miękkość oraz delikatność. Zabiegi są dopasowywane indywidualnie do każdego klienta, dzięki czemu ich efekty są niesamowite. Pedicure SPA możemy także stosować profilaktycznie, jeśli chcemy mieć pewność, że zawsze właściwie dbać o skórę naszych stóp.

Callus Peel

To pedicure, wykorzystujący kwasy kosmetyczne. Jest to nowoczesna metoda na szybkie, ale przede wszystkim bezbolesne pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który często szpeci nasze stopy. Naskórek zmiękcza się kwasami kosmetycznymi, a następnie starannie i bezboleśnie usuwa. Na zakończenie zabiegu kosmetyczna wygładza skórę frezem i wciera w nią nawilżający krem. Już po jednym takim zabiegu możemy zauważyć, że skóra naszych stóp odzyskała dawny, delikatny wygląd.

Oferta salonów kosmetycznych jest tak różnorodna, że na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Pamiętajmy, że zabiegi należy wybierać indywidualnie – muszą one zostać dobrane do problemów, z jakimi się zmagamy, ale także do naszej skóry.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-spa/