Opalanie natryskowe: przeciwwskazania.

butt-406413_640Metoda opalania za pomocą preparatu rozpylanego równomiernie na całym ciele jest uznawania za jedną z najbezpieczniejszych, najmniej inwazyjnych oraz najzdrowszych wśród pozostałych sposobów nabierania pięknego odcienia skóry. Ze względu na właściwości stosowanych specyfików to doskonały sposób cieszący się popularnością u kobiet oraz coraz większej liczby mężczyzn. Idealny dla każdego, zwłaszcza dla wszystkich, którzy np. ze względu na jasną karnację lub wrażliwą skórę nie mogą się ładnie opalić. Jednak, tak jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, tak i tutaj istnieją przeciwwskazania dla jego stosowania. Zanim zdecydujemy się na opalanie natryskiem warto sprawdzić, czy nie znajdujemy się w takiej grupie.

Najlepszym sposobem na odszukanie tego typu informacji może być opinia dermatologa, a przede wszystkim wizyta w salonie kosmetycznym, w którym mamy zamiar poddać się zabiegowi. Profesjonalna obsługa powinna wyczerpująco odpowiedzieć na każde nasze pytanie. – Zarówno kosmetyczka specjalizująca się w opalaniu natryskowym z dojazdem do domu, jak i pracownik renomowanego salonu powinni posiadać i dzielić się z klientem wiedzą, kto może, a kto powinien sobie chwilowo lub całkowicie darować ten typ zabiegu i zaproponować inną metodę. W przeciwnym razie prosty zabieg kosmetyczny może zakończyć się zmianami skórnymi, swędzeniem, pieczeniem i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. – tłumaczy specjalista ze studia Easy Waxing.

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu kosmetycznego są wszelkie choroby skóry oraz świeże ranki na ciele. Poza tym należy wymienić łuszczycę, wypryski, alergie skórne, skaleczenia i trudno gojące się rany, a także nadmierną potliwość i astmę. Spokojnie mogą z tej metody korzystać panowie i panie, osoby o bardzo jasnej karnacji oraz wszyscy, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd, ale nie chcą narażać zdrowia i kondycji skóry korzystając z łóżek opalających. Istotną zaletą jest także fakt, że stosowane preparaty nie wywołują podrażnień na skórze, natomiast ze względu na bezpieczeństwo z tej metody mogą nawet korzystać kobiety w ciąży.