Organizacja miesiąca czyli dobry kalendarz i motywacja

calendar-532226_640

Szukasz idealnego patentu na zapominalstwo? Wypróbuj nasze porady!

Kalendarz

W sumie to mamy już koniec roku, więc najwyższy czas na zastanowienie się nad noworocznymi postanowieniami i oczywiście dobrym planerem następnych 365 dni w 2017 roku. Jaki powinien być kalendarz idealny? Przede wszystkim musi być kolorowy i nie może zajmować zbyt dużo miejsca w naszej torebce. Wtedy będziemy miały go zawsze przy sobie i dzięki temu w każdej sytuacji zapiszemy ważne informacje, spotkania i wizyty u lekarza czy fryzjera. W takim planerze musisz mieć również miejsce na notatki i karteczki. Warto wybrać kalendarz zamykany, dzięki temu zmieścimy wizytówki i wszelkie potrzebne ulotki. Co dalej? Prowadź go według swojego stylu, bo to w końcu Twój notes i zarazem pamiętnik. Zapisywanie każdego dnia w takim kalendarzu przyniesie Ci ulgę i będziesz mogła na bieżąco monitorować swoje przemyślenia i wydarzania. Spisuj w nim daty urodzin bliskich, imieniny i spotkania rodzinne. Zawsze zdążysz z prezentem na czas i nie będziesz się martwić o to, że o czymś zapomnisz. Co dalej?

Organizacja

Jeżeli planujesz większe sprzątanie, zamiast kalendarza przyda Ci się fajnie zaprojektowany plan. Wtedy możesz zrobić listę zakupów i potrzebnych przedmiotów. Jak go zrobić? Różne szablony możesz znaleźć w internecie lub w magazynach. Poszukaj, a na pewno znajdziesz idealny. A co z organizacją przyjęcia lub dużej rodzinnej imprezy? W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę będzie zwykła lista zakupów i internetowe przepisy na szybkie przekąski.

Stylizacje zawsze zaplanowane

Sztuka planowania to nie tylko zapisywanie wszystkiego w kalendarzu i w notesie. To również robienie tego w praktyce, czyli na przykład skompletowanie zimowych outfitów. Wiąże się to oczywiście z porządkami w garderobie, ale dzięki takiemu przeorganizowaniu na zimę, zyskasz miejsce na nowe ubrania. Czym uzupełnić zimową szafę żeby być na czasie? Poznaj piękne i wygodne botki na słupku lub botki na koturnie. To naprawdę świetne obuwie na każdą okazję. I na zbliżające się Andrzejki i na nadchodzącego Sylwestra. Poza tym pasują do każdego outfitu. Idealne na zimę!