Pielęgnacja skóry po menopauzie

Menopauza to specyficzny okres dla kobiety. Nie chodzi wyłącznie o utratę płodności – kobiety w pewnym wieku nie są już zainteresowane wydawaniem na świat potomstwa. Jednak szereg innych objawów, jakie niesie za sobą menopauza, sprawia, że kobieta nie czuje się najlepiej w tym czasie.

Bardzo często w okresie menopauzy dochodzi do zaburzeń związanych z czynnością serca. Nawet te panie, które całe życie miały niskie ciśnienie, nagle mogą odczuwać objawy jego wzrostu. Do tego dochodzą palpitacje serca podczas niewinnego wysiłku, czy napływy gorąca w organizmie. Chociaż nie są to objawy zagrażające życiu, powodują dyskomfort i wymagają diagnostyki.

Skoro ciśnienie, to i problemy z krążeniem. W tym wypadku bardzo często dochodzi do pojawienia się pajączków, pękniętych naczynek na skórze (także twarzy), a także do żylaków. Ciało kobiety w okresie menopauzy lubi się zmieniać. Magazynuje się w nim nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejsza się masa mięśniowa, a skóra traci elastyczność. Zmiana diety oraz stosowanie dobrych kremów jest bardzo istotne, jednak w tym okresie może nie wystarczyć.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami to sposób na przedłużenie młodości, który jest znany od wielu lat. Dzięki hirudoterapii można nie tylko poprawić kondycję skóry ale i zapobiec wielu poważnym chorobom. Hirudozwiązki wytwarzane przez pijawki korzystnie wpływają na krążenie, a krew to nic innego jak transporter tlenu. Utlenione komórki utrzymują młodość i zdrowie. Dzięki temu skóra staje się piękna, brzoskwiniowa i sprężysta.

Przed wizytą w gabinecie, należy zrobić komplet badań, celem zorientowania się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Hirudoterapia jest świetnym sposobem na zapobieganie negatywnym skutkom menopauzy, jednak nie jest to zabieg dla każdego. W przypadku innych problemów zdrowotnych niż te związane z procesem starzenia się, należy koniecznie zasięgnąć rady lekarza. Już dzisiaj poczytaj więcej na temat medycyny niekonwencjonalnej http://pijawki.abros.pl/ i dowiedz się, czy leczenie pijawkami jest właśnie dla Ciebie.