Pijawki – skuteczna metoda leczenia

Nie wiesz czy można leczyć się pijawkami? Na jakie choroby pomagają? Przeczytaj nasz artykuł.

Hiduroterapia, czyli leczenie pijawkami, to jedna z metod medycyny naturalnej, która jest znana już od wielu wieków. Lecznicze właściwości tych stworzeń są zdumiewające, ponieważ substancje zawarte w ich ślinie, czyli hidurozwiązki, oddziaływują na wiele układów ciała człowieka. Niepodważalny wpływ mają na układ krążeniowy, gdzie wspomagają leczenie takich chorób jak nadciśnienie, cholesterol i miażdżyca. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami świetnie sprawdza się również przy dolegliwościach skórnych, reumatyzmie, wrzodach żołądka i dwunastnicy. Pijawki stosuje się również w kosmetyce, gdzie używane są do liftingu skóry twarzy i dekoltu. Jednak nie wszyscy mogą się poddać leczeniu tą metodą. Szczególnie nie jest wskazana dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Nie wolno z właściwości pijawek korzystać, gdy choruje się  na anemię oraz nowotwory złośliwe.

Gdy już zdecydujemy się na zabieg, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim, przynajmniej jeden dzień przed wizytą, trzeba odstawić leki o mocny działaniu. Nie wolno również przyjmować lekarstw rozrzedzających krew, a także rozszerzających naczynia krowionośne. Dodatkowo miejsca, w których mają zostać przystawione pijawki, powinny być umyte naturalnymi środkami, czyli nie wolno stosować mydeł zapachowych, balsamów ani perfum. Warto również zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie pijawek. W związku z tym, iż mają one kontakt z krwią, muszą być hodowane w odpowiednich i sterylnych warunkach. Gwarancję poprawnego wykonania zabiegu dają profesjonalne gabinety, specjalizujące się w hiduroterapii http://pijawki.abros.pl/.

Mimo pewnych przeciwwskazań spektrum działania pijawek jest tak obszerne, że warto spróbować tego sposobu, ponieważ może pomóc w wyleczeniu naszych dolegliwości lub chociaż złagodzić przebieg choroby. Warto korzystać z możliwości, jakie daje nam medycyna naturalna. Jeżeli w naszym przypadku daje efekty, to po konsultacji z lekarzem prowadzącym, możemy ograniczyć przyjmowanie leków chemicznych, co na pewno pozytywnie wpłynie na  nasze samopoczucie.