Pijawki – skuteczna metoda leczenia

Nie wiesz czy można leczyć się pijawkami? Na jakie choroby pomagają? Przeczytaj nasz artykuł.

Hiduroterapia, czyli leczenie pijawkami, to jedna z metod medycyny naturalnej, która jest znana już od wielu wieków. Lecznicze właściwości tych stworzeń są zdumiewające, ponieważ substancje zawarte w ich ślinie, czyli hidurozwiązki, oddziaływują na wiele układów ciała człowieka. Niepodważalny wpływ mają na układ krążeniowy, gdzie wspomagają leczenie takich chorób jak nadciśnienie, cholesterol i miażdżyca. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami świetnie sprawdza się również przy dolegliwościach skórnych, reumatyzmie, wrzodach żołądka i dwunastnicy. Pijawki stosuje się również w kosmetyce, gdzie używane są do liftingu skóry twarzy i dekoltu. Jednak nie wszyscy mogą się poddać leczeniu tą metodą. Szczególnie nie jest wskazana dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Nie wolno z właściwości pijawek korzystać, gdy choruje się  na anemię oraz nowotwory złośliwe.

Gdy już zdecydujemy się na zabieg, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim, przynajmniej jeden dzień przed wizytą, trzeba odstawić leki o mocny działaniu. Nie wolno również przyjmować lekarstw rozrzedzających krew, a także rozszerzających naczynia krowionośne. Dodatkowo miejsca, w których mają zostać przystawione pijawki, powinny być umyte naturalnymi środkami, czyli nie wolno stosować mydeł zapachowych, balsamów ani perfum. Warto również zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie pijawek. W związku z tym, iż mają one kontakt z krwią, muszą być hodowane w odpowiednich i sterylnych warunkach. Gwarancję poprawnego wykonania zabiegu dają profesjonalne gabinety, specjalizujące się w hiduroterapii http://pijawki.abros.pl/.

Mimo pewnych przeciwwskazań spektrum działania pijawek jest tak obszerne, że warto spróbować tego sposobu, ponieważ może pomóc w wyleczeniu naszych dolegliwości lub chociaż złagodzić przebieg choroby. Warto korzystać z możliwości, jakie daje nam medycyna naturalna. Jeżeli w naszym przypadku daje efekty, to po konsultacji z lekarzem prowadzącym, możemy ograniczyć przyjmowanie leków chemicznych, co na pewno pozytywnie wpłynie na  nasze samopoczucie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.