Porady dotyczące depilacji pastą cukrową

woman-620904_640Pasta cukrowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o depilację. jest nie tylko ekologiczna, gdyż robi się ją z naturalnych składników, ale również mało bolesna, gdyż pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, ale do wyrastających włosków.

Dzięki tej metodzie można usunąć włoski nawet 1-2 mm.

Jak więc stosować tę metodę, żeby jej działanie było prawidłowe? Najważniejsze jest to, czy chcemy depilować ciało na zimno czy tez na ciepło. Jeśli mamy skórę naczynkową, nie powinniśmy stosować depilacji woskiem ani też używać pasty cukrowej na ciepło.

Pastę cukrową nakładamy na wybrana część ciała po uprzednim, lekkim podgrzaniu, tak, aby była plastyczna. Gdy już zmięknie, możemy ją dłońmi delikatnie porozciągać i ugniatać. Po czym nakładamy ją na wybrany obszar skóry pod włos. Ważne jest, żeby pokryła skórę cienką warstwą. Jeżeli już mamy w ten sposób rozłożoną pastę, zrywamy ją szybko zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Jeśli natomiast chodzi o to, aby depilację wykonać ciepłą metodą, wtedy trzeba odpowiednio podgrzać pastę, a gdy jej konsystencja stanie wię płynna, delikatnie rozłożyć drewnianym patyczkiem cienką warstwę na skórze. Po czym trzeba przyłożyć bawełniany pasek i energicznie zerwać w kierunku wzrostu włosków. Ważne jest, żeby kontrolować temperaturę, gdyż można się bardzo szybko poparzyć.

Najbezpieczniejszym jednak rozwiązaniem jest odwiedzenie sprawdzonego salonu w Warszawie i oddanie wię w ręce specjalistów.