Preparaty witaminowe dla dzieci – jaką formę wybrać?

Chcesz uzupełnić dziecku witaminy, bo wiesz, że jego uboga dieta jest niewystarczająca do tego, by zdrowo się rozwijało, ale nie wiesz, jakie wybrać? Przyjrzyjmy się ofercie rynkowej i zobaczmy, jaka forma podawania preparatu będzie najlepsza dla Twojego dziecka.

Preparaty witaminowe w syropie

Syrop jest jedną z najwygodniejszych form podawania leków i suplementów witaminowych dla dzieci. Jest łatwy do dawkowania i mogą go łykać nawet malutkie dzieci, które jeszcze nie potrafią łykać tabletek.

Niektórym dzieciom ta forma podawania witamin jednak się nie podoba, bo syrop witaminowy im nie smakuje. Wówczas nawet piękny kolor czy kolorowa łyżeczka nie zmuszą dziecka do połknięcia preparatu witaminowego. Na szczęści producenci zadbali o dzieci i większość oferowanych na rynku syropów z witaminami dla dzieci ma przyjemny dla maluchów smak.

Preparaty witaminowe w kapsułkach i tabletkach

Starsze dzieci, mające co najmniej 4 lata, z powodzeniem mogą już łykać witaminy w tabletkach. Oczywiście nie każde dziecko poradzi sobie z takim preparatem od razu, a niektórzy rodzice bojąc się zadławienia nadal pozostają przy formie syropu.

W takich sytuacjach warto sięgnąć po rozwiązanie pośrednie czyli tabletki witaminowe do ssania. Mają one przyjemny dla dziecka smak. Można powiedzieć, że smakują jak cukierki, dzięki czemu dziecko chętnie je łyka i nawet o tym nie wiedząc, uzupełnia niedobory witaminowe.

Wybór formy podawania leku zależy w dużej mierze od preferencji dziecka. Warto jednak znać dostępne alternatywy i wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada.

Źródło: http://www.sanostol.pl