Twoje marzenia są w Twoich rękach!

woman-1695877_640

Święta i Sylwester nadchodzą coraz większymi krokami. W związku z tym, nasze głowy zaprząta teraz szaleństwo zakupów i organizacji rodzinnych spotkań. A co z Nowym Rokiem?

Nowe plany i cele

Święta to nie tylko dobre jedzenie i spotkanie z rodziną, to przede wszystkim pewnego rodzaju magia i klimat, który dopełnia tą cudowną atmosferę i sprawia, że te wyjątkowe dni są takie ciepłe i rodzinne. Oczywiście nie będziemy teraz bawić się w Harry’ego Pottera czy inne baśniowe zaklęcia. Dziś skupimy się bardziej na Nowym Roku i związanych z nim planach. Każdy chyba już nawet teraz myśli o postanowieniach noworocznych i swoich celach, które chciałby osiągnąć. Jedni marzą o szczupłej sylwetce, inni o nowym samochodzie, a jeszcze inni chcą, by Nowy Rok był po prostu lepszy. Warto mieć taką listę marzeń i powoli ją realizować. Ale co na nią wpisać gdy pomysłów jest bardzo dużo albo wręcz bardzo mało i szukamy inspiracji?

Realizacja

Pomyśl nad czym czego najbardziej pragniesz. Zastanów się, co mógłbyś zrobić żeby bardziej się do tego zbliżyć, choć mały malutki krok, by być ciut bliżej do swojego marzenia. Najlepszym sposobem jest rozpoczęcie od tych małych kroków. Nawet błahy cel może wydawać się dla kogoś wielki, a z kolei to co dla kogoś jest wielki dla drugiej osoby może być nic nie znaczące. Każdy człowiek ma inny system wartości i inaczej postrzega to wielkie słowo jakim żyją małe dzieci i o jakim piszą autorzy licznych bajek, baśni i opowiadań – marzenie. Bardzo ważne w życiu jest poznanie jakiegoś języka. W szkole zaczynamy uczyć się polskiego i angielskiego, ale po ukończeniu edukacji jedyne co zapamiętamy z tego mętliku to ,,good morning” i ,,my name’s”. Jak się zmotywować do głębszego zaznajomienia się z językiem?

Sukces

Pozytywne nastawienie idzie w parze z motywacją. Zainspiruj się osobami, które uczą się danego języka. Może to być nawet chiński, ale ważne byś miał dobry wzorzec i podążał za nim. Jeżeli już całkowicie czujesz, że nic z tego nie będzie i kończysz po dwóch dniach możesz zapisać się do szkoły językowej. Tam na pewno poznasz osoby, które dadzą Ci motywacyjnego kopa do działania i sprawią, że poznawanie nowego języka będzie Twoją wielką pasją. Spróbuj, bo satysfakcja jaką będziesz z tego czerpać, przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania!