W jaki sposób kontrolować naturalny kształt paznokci?

hand-790823_640Paznokcie powinny być ozdobą każdej kobiecej dłoni. Mogą odznaczać się odważnymi, mocnymi kolorami lub wyglądać naturalnie i estetycznie. Mieliśmy już do czynienia ze wzrokami universe, cyrkoniami czy neonami. Wybrana barwa oraz design są zależne od panujących trendów oraz upodobań kobiet. Wiele pań narzeka na kształt płytek, które wpływają niekorzystnie na wygląd dłoni. Istnieją jednak sposoby na to aby optycznie wydłużyć lub skrócić paznokcie.

Optyczna zmiana kształtu paznokcia

Często zdarza się, że płytka jest zbyt szeroka. Zapuszczenie paznokcia tylko pogorszy sprawę, gdyż będzie on po prostu za duży. Najkorzystniej zatem, aby pozostał krótki. Piłowanie na kształt prostokąta sprawi, że płytki będą wyglądały na jeszcze szersze. Należy decydować się na owal lub migdał. Usunięcie skórek pozwoli na uzyskanie nawet kilku dodatkowych milimetrów długości. W tym celu używa się specjalnego preparatu zmiękczającego oraz drewnianego patyczka. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można także użyć cążek. Podczas nakładania lakieru, należy pozostawić niedomalowane boki. Uzyskamy tym efekt zwężenia. Zaleca się wybierać spośród ciemnych odcieni lakieru. Gdy paznokieć jest prostokątny, ale wąski, lepiej sprawdzą się jasne odcienie. Podczas piłowania staramy się jak najbardziej zaokrąglić boki. Czasem nasada paznokcia znajduje się w takim miejscu, że cała płytka jest nienaturalnie wydłużona. Aby to zatuszować, omija się nasadę podczas malowania. Występują również kształty trójkątne. W ich przypadku, nie pokrywa się lakierem szerszych partii, a podczas piłowania, dąży się do uzyskania owalnego kształtu.

Należy jednak pamiętać, że w celu uzyskania najlepszego manicure, najlepiej odwiedzić salon kosmetyczny. Wykwalifikowany personel Easy Nails wykona każdą usługę w profesjonalny sposób. Pamiętajmy, że nie liczy się tylko wygląd naszych paznokci, ale również ich odpowiednia kondycja. Zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków może spowodować nieestetyczne przebarwienia lub podrażnienia skóry. Mimo, że preparaty dostępne w sklepach kuszą atrakcyjną ceną, należy wybierać tylko spośród tych, dostępnych w salonach.