Wady i zalety depilacji woskiem

tlo

Depilacja woskiem to metoda, która pozwala cieszyć się piękną i gładką skórą nawet przez cztery-pięć tygodni. Poddawanie się temu zabiegowi stanowi też oszczędność czasu w trakcie codziennej pielęgnacji. Dzięki temu kobiety pokochały depilację woskiem. Chociaż to odrobinę bolesna technika, zyskuje sobie coraz większą popularność. Jakie są jej zalety, a jakie wady? Kto może zdecydować się na depilację woskiem, a kto raczej  nie powinien z niej korzystać.

Zalety depilacji woskiem

Niezaprzeczalnie najważniejszą zaletą depilacji woskiem jest kilkutygodniowa przerwa pomiędzy zabiegami. Przez ten czas można się cieszyć idealnie gładką skórą. Poza tym, regularnie wykonywana depilacja woskiem skutecznie osłabia włoski, które z czasem stają się cieńsze. Depilację woskiem można wykonywać samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym. Jednak, przynajmniej na początku, warto oddać się w ręce specjalistów – kosmetyczka przeprowadzi zabieg szybciej i dokładniej, co oznacza mniej bólu, a przede wszystkim utrzymującą się przez długi czas gładkość. Depilować można każdą część ciała – nogi, brwi, ręce i okolice bikini. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod, depilacja woskiem nie powoduje świądu oraz pieczenia po zabiegu.

Wady depilacji woskiem

Poza wieloma wymienionymi wcześniej zaletami, depilacja woskiem ma też swoje minusy. Na pierwszym miejscu warto wymienić fakt, że zabieg jest po prostu bolesny. Chociaż nowoczesne metody, najlepsze kosmetyki oraz precyzja personelu umniejszają ból powodowany zrywaniem wosku, nie jest to zabieg dla osób o wyjątkowej wrażliwości. Tuż po zakończeniu depilacji skóra może być zaczerwieniona. Dodatkowo niektóre włoski są wyrywane bez cebulki, co powoduje ich nierówne odrastanie. Ostatnim minusem dyskwalifikującym część osób z zabiegu jest wrastanie włosków i związany z tym często stan zapalny mieszków włosowych.

Przeciwwskazania

Depilacja woskiem, chociaż to skuteczny zabieg, nie jest przeznaczona dla każdego. Powinny z niej zrezygnować przede wszystkim te osoby, które mają żylaki i choroby skóry, cierpią z powodu obrzęków, pękających naczynek oraz mają niską krzepliwość krwi. Dla alergików jest rozwiązanie – osobom o wrażliwej i skłonnej do uczuleń skórze zaleca się depilację pastą cukrową.

Depilacja woskiem, jak każda z metod, ma swoje wady i zalety. Należy je rozważyć przed dokonaniem pierwszego zabiegu i wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania.