Wosk – skuteczna metoda depilacji

beeswax-233757_640

W zimie nasza skóra potrzebuje uważnej pielęgnacji, ponieważ nosimy okrywające całe ciało ubrania oraz przebywamy w pomieszczeniach ogrzewanych, co przyczynia się do powstawania suchego powietrza. Te czynniki niekorzystnie działają na skórę, która staje się przesuszona i szorstka. Stosujemy wtedy nawilżające balsamy, kremy, masła oraz naturalne olejki. Podstawowym zabiegiem kosmetycznym jest również usunięcie zbędnego owłosienia. Mamy wiele metod, które możemy zastosować, np. użyć maszynki do golenia albo depilatora elektrycznego. Drogerie oraz sklepy co chwilę proponują różne nowości, np. pianki do golenia oraz nowoczesne nakładki masujące. Bezbolesnym zabiegiem jest także zastosowanie chemicznego kremu do depilacji, lecz ostrożność w używaniu powinni zachować alergicy. Panie, które wolą naturalne metody, wybiorą depilację woskiem lub pastą cukrową.

Jeżeli, chcemy się pozbyć włosków na dłuższy czas, warto skorzystać z depilacji woskiem. Można taki zabieg zastosować w domu, używając plastrów z woskiem dostępnych w każdej drogerii. Jednak najlepiej udać się do salonu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka wykona depilację profesjonalnie oraz skutecznie. Rozgrzany wosk rozprowadzamy po wybranym fragmencie ciała przeznaczonym do depilacji. Możemy również położyć na niego kawałki materiału lub też pozostawić do wystygnięcia. Następnie wyrywamy włosy pod kątem 40 stopni szybkim pociągnięciem. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy włosy będą miały długość 1 cm. Zabieg jest dość bolesny, dlatego też ważne jest, aby wykonywała go doświadczona osoba, która postara się jak najbardziej zniwelować to nieprzyjemne uczucie. Skuteczność tej metody polega na tym, że włosy wyrwane są wraz z cebulkami. Dzięki temu odrastają dopiero po 3 tygodniach oraz są rzadsze i cieńsze.

W salonach kosmetycznych można zdecydować się na depilację woskiem różnych partii ciała, np. nóg, rąk, wąsika oraz bikini. Przygotowana jest również oferta dla panów, którzy mogą skorzystać z usunięcia włosów z torsu oraz pleców. Warto skorzystać z tej metody, jeżeli chcemy zapomnieć o depilacji na kilka tygodni.

Easy Waxing – Studio Depilacji Woskiem i Kosmetyki
Witryna: http://easywaxing.pl/pl/
Adres: Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław
Telefon: 71 343 41 00